Рухливі ігри та забави для дітей

Картинки по запросу рухливі ігри хоровод

Гра “Миші водять хоровод”

Мета: розвивати рухову активність.

Опис: перед початком гри необхідно вибрати ведучого – «кота». Кот обирає собі «піч» (нею може послужити лавка або стілець), сідає на неї і закриває очі. Всі інші учасники беруться за руки і починають водити хоровод навколо кота зі словами:

Миші водять хоровод,

На печі дріма муркот.

Тихше миші, не кричіть,

Кота Ваську не будіть,

Ось прокинеться коток –

Розіб’є він наш танок! »

Під час виголошення останніх слів кіт потягується, відкриває очі і починає ганятися за мишами. Спійманий учасник стає котом, і гра починається спочатку.

Гра “Сонечко і дощик”

Завдання: навчити дітей знаходити своє місце в грі, орієнтуватися в просторі, розвивати вміння виконувати дії за сигналом вихователя.

Опис: Діти сидять в залі на стільчиках. Стільчики – це їх «будинок». Після слів вихователя: «Яка гарна погода, йдіть гуляти!», хлопці встають і починають рухатися в довільному напрямку. Як тільки педагог скаже: «Дощ пішов, біжіть додому!», діти повинні прибігти до стільців і зайняти своє місце. Вихователь промовляє «Крап – крап – крап!». Поступово дощ вщухає і вихователь каже: «Ідіть гуляти. Дощ скінчився! ».

Гра “Горобчики і кіт”

Завдання: вчити дітей м’яко зістрибувати, згинаючи ноги в колінах, бігати, ухилятися від ведучого, тікати, знаходити своє місце.

Опис: На землі намальовані кола – «гніздечка». Діти – «горобці» сидять в своїх «гніздечках» на одному боці майданчика. На іншій стороні майданчика розташувався «кіт». Як тільки «кіт» задрімає, «горобці» вилітають на дорогу, перелітають з місця на місце, шукають крихти, зернятка. «Кот» прокидається, нявкає, біжить за горобчиками, які повинні полетіти в свої гнізда.

Спочатку роль «кота» виконує вихователь, потім – хто-небудь з дітей.

Рухлива гра “Горобці й автомобіль”

Ще одна гра для дітей 3-5 років про горобців.

Завдання: привчити дітей бігати в різних напрямках, починати рух або змінювати його за сигналом ведучого, знаходити своє місце.

Опис: Діти – «горобці», сидять в своїх «гніздечках» (на лавці). Вихователь зображує «автомобіль». Як тільки вихователь скаже: «Полетіли горобці на доріжку», діти піднімаються з лавки і починають бігати по майданчику. За сигналом вихователя: «Автомобіль їде, летіть горобчики в свої гніздечка!» – «автомобіль» виїжджає з «гаража», а діти повинні повернутися в «гнізда» (сісти на лавку). «Автомобіль» повертається в «гараж».

Гра “Кіт і миші”

Існує безліч ігор для дітей з учасниками котами і мишами. Ось одна з них.

Завдання: Ця рухлива гра допомагає розвивати у дітей уміння виконувати рух по сигналу. Тренувати в біганні за різними напрямками.

Опис: Діти – «миші» сидять в нірках (на стільцях попід стіною). В одному з кутів майданчика сидить «кішка» – вихователь. Кішка засинає, і миші розбігаються по залу. Кішка прокидається, нявкає, починає ловити мишей, які біжать в норки і займають свої місця. Коли всі миші повернутися в норки, кішка ще раз проходить по залу, потім повертається на своє місце і засинає.

“У ведмедя у бору”

Завдання: розвивати швидкість реакції на словесний сигнал, тренувати дітей в бігу, розвивати увагу.

Опис: Серед учасників вибирають одного ведучого, який буде «ведмедем». На ігровому майданчику накреслити два кола. Перше коло – барліг ведмедя, друге коло – будинок для інших учасників гри. Починається гра з того, що діти виходять з дому зі словами:

У ведмедя у бору

Гриби, ягоди зберу.

А ведмідь не спить,

І на нас ричить.

Як тільки діти сказали ці слова, «ведмідь» вибігає з барлогу і ловить дітей. Той, хто не встиг добігти до будинку і був спійманий «ведмедем», стає ведучим («ведмедем»).

“Через струмочок”

(рухлива гра зі стрибками)

Завдання: Навчити правильно стрибати, ходити по вузькій доріжці, тримати рівновагу.

Опис: На майданчику проводяться дві умовні лінії на відстані 1,5 – 2 метри одна від одної. На цій відстані малюються камінчики на певній відстані один від одного.

Гравці стоять на межі – на березі потічка, вони повинні перейти (перестрибнути) його по камінцях, не замочивши ніг. Ті, хто оступився – намочив ноги, йдуть сушити їх на сонечко – сідають на лавку. Потім знову включаються в гру.

Гра “Пташки і кішка”

Завдання: Вчити дотримуватися правил гри. Реагувати на сигнал.

Опис: для гри знадобляться маска кішки і пташок, накреслене велике коло.

Діти стають по колу із зовнішнього боку. Одна дитина стає в центрі кола (кішка), засинає (заплющує очі), а пташки встрибують в коло і літають там, клюють зерна. Кішка прокидається і починає ловити птахів, а вони тікають за коло.

Гра “Сніжинки і вітер”

Завдання: Тренуватися бігати в різних напрямках, що не наштовхуючись один на одного, діяти за сигналом.

Опис: За сигналом «Вітер!» Діти – «сніжинки» – бігають по майданчику в різних напрямках, кружляють («вітер кружляє в повітрі сніжинки»). За сигналом «Ні вітру!» – присідають («сніжинки впали на землю»).

Рухлива гра “Знайди собі пару”

Завдання: розвивати у дітей уміння виконувати дії за сигналом, швидко будуватися в пари.

Опис: Учасники стоять уздовж стіни. Кожен з них отримує по прапорці. Як тільки вихователь подасть знак, діти розбігаються по майданчику. Після команди «Знайди собі пару», учасники, які мають прапорці однакового кольору, об’єднуються в пари. У грі повинні брати участь непарна кількість дітей і в кінці гри один залишається без пари.

Всі ці рухливі ігри можна з успіхом використовувати для гри в дитячому саду в групі або на прогулянці. Діти різного віку: від малюків 3-х років до дітей середньої групи 4-5 років із задоволенням грають в них.

Картинки по запросу рухливі ігри для дітей