ТИЖДЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

18 груд. 2023
З метою поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди безпечного способу життя серед учасників освітнього процесу, забезпечення належного рівня пожежної безпеки у закладі дошкільної освіти та вдома, запобіганню виникненню надзвичайних ситуацій, створення безпечних умов перебування дітей під час проведення новорічних та Різдвяних свят з 11 по 15 грудня 2023 року в закладі було проведено Тиждень пожежної безпеки на тему: «З вогнем не жартуй!»

У рамках реалізації заходів щодо дотримання вимог протипожежної безпеки та правил безпечної поведінки учасниками освітнього процесу на виконання наказу ДНЗ № 2 «Журавка» № 126-ОД від 28.11.2023 «Про проведення Тижня пожежної», з метою поліпшення якості освітньої роботи в ЗДО з  метою поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганди безпечного способу життя серед учасників освітнього процесу,  забезпечення належного рівня пожежної безпеки у закладі дошкільної освіти та вдома, запобіганню виникненню надзвичайних ситуацій, створення безпечних умов перебування дітей під час проведення новорічних та Різдвяних свят з 11 по 15 грудня 2023 року  в закладі було проведено Тиждень  пожежної безпеки на тему: «З вогнем не жартуй!»

Протягом тижня були сплановані та проведені заходи, присвячені безпеці дітей та дорослих.

Заходи проводилися з усіма учасниками освітнього процесу з використанням різних форм роботи з пожежної безпеки.

Для педагогів закладу була підготовлена виставка матеріалів та підбірка онлайн-матеріалів до теми, були запрошені представники ДСНС для проведення бесід з вихованцями.

Педагогами закладу з вихованцями проведені заняття на тему :  «Якщо в будинку сталася пожежа», «Пожежний - героїчна професія» з метою ознайомлення з історією створення пожежної служби, з засобами пожежогасіння, номером телефону пожежної служби.

Організований перегляд навчальних роликів на протипожежну тематику, пізнавального відео «Дії під час пожежі»,  «Хто такі пожежники», читання художньої літератури. Проведені бесіди:  «Причини виникнення пожеж», «Сірники не іграшки - в сірниках вогонь»,  «Про користь побутових електроприладів і правила користування ними»,  «Добрий і злий вогонь», «Якщо виникла пожежа», «А у нас в квартирі газ», «Праця пожежних», «Вогнище в лісі».

З вихованцями проведені екскурсії по закладу дошкільної освіти «Знайомство з пожежною сигналізацією», «Шляхи евакуації».

Відповідно віку в кожній групі організовувалася ігрова діяльність: сюжетно-рольові «Виклик пожежників», «Їдемо на пожежу», «Пожежна частина»; рухливі  «Порятунок постраждалих», «Земля, вода, вогонь, повітря»; дидактичні ігри  «Пожежний щит», «Вогонь добрий – вогонь злий», «Гасить - запалює», «Врятуй вірних друзів», «Горить - не горить», «Докажи слівце», «Засоби пожежогасіння», «Кому, що потрібно для роботи», «Як уникнути неприємностей»; театралізовані ігри

Для батьків вихованців підготовлені поради, рекомендації  «Профілактичні заходи для

пожежної безпеки в побуті», посилання до  відеофільмів і роликів на протипожежну тематику, розповсюджені буклети на протипожежну тематику, оновлені папки – пересувки, леп буки.

Вихователем–методистом підготовлена пам’ятка «Безпечна новорічна ялинка» та висвітлено  на сайті ЗДО інформацію про проведення тижня пожежної безпеки.